Miesiąc: kwiecień 2022

Marta Orłowska

Marta Orłowska jest polską artystką, która od wielu lat żywo interesuje się sztuką, używając różnych mediów, takich jak ołówek, węgiel, akryl, olej, mozaiki i inne, aby wyrazić swoją wyjątkową wizję artystyczną. Teraz, używając aparatu i Photoshopa jako kolejnych narzędzi, wykorzystuje je, aby wywołać swoje uczucia i nastrój. Za pomocą medium fotograficznego kreuje inny świat niż codzienna rzeczywistość, utrwalając chwile innych i swojego otoczenia oraz umieszczając je we własnym świecie twórczym. Jej prace były wystawiane w wielu galeriach i publikowane w licznych magazynach o sztuce. Marta Orłowska mieszka i tworzy w Wielkiej Brytanii, w Harrogate.

( na podstawie https://www.magazineim.com/home/index.php/collaborators/marta-orlowska/)

Ellen Rogers

Ellen jest najbardziej znaną angielską fotografką mody i sztuk pięknych, której klientami są najbardziej znane magazyny modowe i równocześnie instytucje kulturalne.

Ellen ukończyła Goldsmiths College w 2007 roku, a obecnie jest wykładowcą na Ravensbourne University w Londynie, badającym znaczenie melancholii w fotografii modowej głównie od lat 60. do początku XXI wieku.

Swoje niesamowite prace fotograficzne (głównie portrety i fashion) samodzielnie wywołuje w pracowni, drukuje i często ręcznie koloruje. (https://ellenjanerogers.com)

Agnieszka

Kolejne bardzo sympatyczne spotkanie. Miało być więcej zdjęć w płaszczu, ale…  muszę trochę przeorganizować miejsce i może kiedyś jeszcze się uda.

Dariusz Klimczak

Dariusz Klimczak – prawie mój równolatek (rocznik 1967), urodzony i mieszkający w Sieradzu. Fotografuje od ponad 30 lat, tworzy surrealistyczne fotomontaże na bazie własnych zdjęć. Zwolennik czarno-białych kwadratów, choć nie stroni też od koloru. Zorganizował 21 wystaw indywidualnych (Polska, Holandia, Kolumbia, Anglia). W swoich pracach bazuje na symbolach i archetypach, a celem jego twórczości jest zmuszenie oglądającego do refleksji lub uśmiechu. Prywatną ambicją autora jest stworzenie uniwersalnego języka obrazkowego, swoistego wizualnego esperanto, które będzie zrozumiałe na całym świecie. Kompozytor i producent albumu Climax Indigo „Frimagination” (2004). Autor dwóch tomików aforyzmów („Aforyzjaki”, „Klocki ego”), laureat Grand Prix konkursu aforystycznego im. Leca (Nowy Targ, 2005). Były malarz, dziennikarz, perkusista w zespole rockowym.

(http://www.kwadrart.com/ oraz https://niezlasztuka.net – super strona, będę na nią częściej zaglądał)